YURT DIŞI EĞİTİM OLANAKLARI

İleri Seviye İtalyan Mutfağı ve İtalyan Pastacılık Programı

Detaylı Bilgi

MSA mezunları, ALMA’da eğitim ve İtalya’nın en iyi otel/restoranlarında staj yapma imkanı kazanıyor. Dünyanın saygın okullarından ALMA La Scuola Internazionale di Cucina Italiana ile ortak gerçekleştirilen ileri seviye eğitimlere katılarak yurt dışında deneyim kazanıyorlar.

 

MSA, İtalyan Hükümeti’nin desteklediği saygın aşçılık okulu ALMA La Scuola Internazionale di Cucina Italiana ile yaptığı özel anlaşma çerçevesinde Profesyonel Aşçılık veya Pastacılık eğitimlerini tamamlayan öğrencilerini, ALMA’da İtalyan Mutfağı veya İtalyan Mutfağı Pastacılık alanlarında eğitime gönderiyor.

İtalyan Mutfağı

EĞİTİM ÜCRETİ Daha sonra açıklanacaktır.
SON BAŞVURU TARİHİ Daha sonra açıklanacaktır.
EĞİTİM BAŞLANGIÇ TARİHİ Daha sonra açıklanacaktır.
EĞİTİM SÜRESİ 3 ay eğitim + 4 ay staj

İtalyan Mutfağı Pastacılık

EĞİTİM ÜCRETİ Daha sonra açıklanacaktır.
SON BAŞVURU TARİHİ Daha sonra açıklanacaktır.
EĞİTİM BAŞLANGIÇ TARİHİ Daha sonra açıklanacaktır.
EĞİTİM SÜRESİ 2 ay eğitim + 3 ay staj

Alma’da Eğitim

Öğrencilerin ileri seviye İtalyan Mutfağı konusunda profesyonel ve pratik bir eğitim alması amacıyla hazırlanan bir programdır. Eğitim, İtalyan mutfağı ve kültürü, ürün ve malzeme tanım ve seçimi, konuk şef demoları, pişirme teknikleri, İtalyan şarapları, İtalyan tatlıları, İtalyan dili, üretim tesis gezilerini içeriyor. Ders notları, üniforma ve mutfak ekipmanları ALMA tarafından sağlanıyor. Eğitim sonunda öğrenciler, stajlarını tamamladıktan sonra ALMA tarafından hazırlanan bir değerlendirme sınavına katılıyorlar.

Alma’da Eğitim

Staj lokasyonu, öğrencilerin kişilik ve kuvvetli özellikleri ile okul içi başarısı göze alınarak ALMA tarafından belirleniyor. Öğrencilere, gerçek bir İtalyan restoranında, gerçek, profesyonel bir İtalyan şefle çalışma olanağı sunuluyor. Staj boyunca konaklama ve yemek staj yeri tarafından sağlanıyor. Tüm eğitim sürecinin sonunda öğrencilere, ALMA La Scuola Internazionale di Cucina Italiana tarafından "İtalyan Mutfağı Uzman Şef" veya “İtalyan Mutfağı Uzman Pastacılık Şefi” sertifikası veriliyor.

Eğitim Ücretine Neler Dahil?

Eğitim ücretine eğitim süresince Pazartesi-Cuma arası öğle yemekleri, ders notları, üniforma ve mutfak ekipmanları, geziler için ulaşım ve staj boyunca yemek ve konaklama dahildir.

Eğitim Ücretine Neler Dahil?
Konaklama ve Diğer Bilgiler

Konaklama ve Diğer Bilgiler

Milano’ya 120 km uzaklıktaki okulun bulunduğu Colorno şehri, Parma’dan 15 km uzaklıkta içinde; bar, park, futbol sahası ve yüzme havuzu olan bir öğrenci şehri. Öğrencilere ALMA’nın bulunduğu Colorno kasabasında, 3-4 kişilik, tam donanımlı özel dairelerde konaklama imkanı sunuluyor. MSA öğrencilerine özel olarak konaklama için ek bir ücret talep edilmiyor. Okula on dakikalık yürüme mesafesindeki yurt binalarında öğrencilerin kalacakları binaların iç dekorasyonu yeni yapılmıştır. Konutların civarında alışveriş imkanı da bulunuyor.